Sélectionner une page

U niektórych osób rzadko może rozwinąć się hemochromatoza z nadmiernego nadmiernego spożycia narkotyków z lub bez witaminy C (wchłanianie żelaza i witaminy C), zastrzylazarubwi transpłciowych wz.

Przewlekła choroba dróg, dialyza oprogramowanie, niedokrwistość syderoblastyczna, talasemia to alternatywa, w których może to. Inną może być atransferrinemia, aceruloplazmemia, która odnosi się do braku białek transportowych w surowicy, co prowadzi do gromadzenia się żelaza we krwi. Przewlekłe wirusowe wiertło typ C, alkoholowa ikona dróg lub stłuszczenie dróg do schorzenia dróg, które mogą być wyświetlane do hemochromatozę. U niektórych osób rzadko może rozwinąć się hemochromatoza z nadmiernego wystawnego spożycia wystawienia leku z lub bez witaminy C (wchłanianie żelaza potwierdzone w witżaminyji C), zastrzyków.

Źródła

Dalsze czy Anuluj

/ ** / $ (function () {Azom.injectYouTubeIframeApi ();}); / ** /

Ostatnia Aktuellizacja: 26 lutego 2019 r

« Http://www.news-medical.net/health/Hyperparathyroidism-Diagnosis.aspx », »200″, »OK », « Autor opinii:

Nadczynność przytarczyc do zaburzenie hormonalne przez gruczoły przytarczyczne na wytwarzanie zbyt dużej ilości parathormonu (PTH).

Stan można zdiagnozować na podstawie wyników badań krwi, zdjęć rentgenowskich i tomografii komputerowej (CT) lub USG. Złotym standardem diagnostycznym jest test immunologiczny przytarczyc, który służy do trzymania poziomu PTH u pacjenta.

Po wykryciu podwyższonego poziomu PTH należy określić rodzaj nadczynności przytarczyc u pacjenta. Początek dwa główne typy nadczynności przytarczyc, pierwotne i wtórne. W pierwotnej nadczynności przytarczyc, wraz ze wzrostem poziomu parathormonu we krwi, również poziom wapnia we krwi. Gorsze portowanie również reabsorpcja fosforanów w kanalikach nerkowych (około 50%), co prowadzi do niskiego poziomu fosforanów we krwi. Dlatego badania krwi mogą wskazywać na hiperkalcemię i hypoofosfatemię.

Wtórna nadczynność przytarczyc jest spowodowana inną chorobą podstawową, taką jak niewydolność niewydolność lub niedobór witaminy D powodująca niski poziom wapnia we krwi. Gruczoł przytarczyczny kompensuje, wytwarzając nadmiar PTH, aby zwiększyć poziom wapnia. Choroby nerek mogą również prowadzić z podwyższonego poziomu fosforanów. W związku z tym badanie krwi wykażą podwyższony poziom PTH przy podwyższeniu poziomu wapnia we krwi i być może podwyższonym fosforanów we krwi.

W przypadkach, gdy wtórna nadczynność przytarczyc nie jest leczona, przytarczyce pozostają w stanie trwale nadczynności, określanej jako trzeciorzędowa nadczynność przytarczyc. Dziesięć często u pacjentaciónw z przewlekłą niewydolnością choroby.

Inne testy, które można nauczyć, obejmują:

Badania pracy w celu wykluczenia niewydolności lub przyczyn nerkowych jako przyczyny nadczynności przytarczyc Badanie krwi na obecność 25-hydroksy-witaminy D we krwi w celu wykrycia niedoboru witaminy D. Zdjęcia rentgenowskie i tomography komputerowa w celu oceny uszkodzeń kości 24-godzinny test moczu w celu sprawdzenia poziomu wapnia, Kreatyniny i fosforanów w moczu

Źródła

Dalsze czy Anuluj

Ostatnia Aktuellizacja: 26 lutego 2019 r

„Https://www.news-medical.net/health/Hypothalamus-Inputs.aspx », »200″, »OK”, „Autor opinii:

Podwzgórze to mały, ale złożony obszar mózgu. Ma powiązania z układem nerwowym, jak i w pliku hormonalnym. Kształt ma kształt i rozmiary migdałów, w podwzgórzu znajdują się jądra, które pełnią wiele różnych funkcji.

Jądra podwzgórza

Dwa główne jądra to jądra nadoczniowe i przykomorowe.

Regiony i jądra

Przedni – obszar przyśrodkowy jądra, takie jak jądro przedwzrokowe przyśrodkowe, jądro nadoczniowe, jądro przykomorowe, jądro przednie, j naddro nadskrzyżowane. Watch boczny boczny jądro przedwzrokowe, jądro boczne, część jądra nadocznego Tuberal – obszar przyśrodkowy jądra, takie jak jądro, przyśrodkowe, jądro brzuszno-przyśrodkowe, jądro łukowate (lejkowate).diet №1 cena w aptece Oglądanie boczny j bocdro boczne, jądra jajowodu bocznego Tylne – jądra środkowe, w tym ciało ssaka, jądro tylne. Oglądanie boczny jądro boczne

Komórki w dwóch głównych jądrach wydzielają wazopresynę (ADH, antydiuretyczny hormon), oksytocynę i CRH (hormon uwalniający kortykotropinę). Podwzgórze koordynuje wiele hormonalnych i behawioralnych rytmów okołodobowych, więzice porównania neuroendokrynnych, więzi mechanizmy homeostatyczne i wiele połączeń zachowań.

Skąd pochodzą z transportu do podwzgórza?

Sygnały do ​​podwzgórza pochodzą z układu nerwowego. Nerwy z i do jąder są połączone z częściami ośrodków nerwowego. Od zawiera:

pnia mózgu system siatkowaty strefy autonomiczne limbiczny przodomózgowie migdał przegroda nosowa ukośne zdziwienie Wiertła opuszki węchowe kora mózgowa itp.

Bodźce do podwzgórza

Podwzgórze kontroluje uwalnianie 8 głównych hormonów przez przysadkę mózgową, Temperaturę ciała, spożycie pożywienia i wody, zachowanie seksualne i rozmnażanę, kontrol codzez przysąąie.

Bodźce do podwzgórza obejmują zatem:

Zapach lub bodźce węchowe, takie jak feromony Iatwiatło – jest związane z rytmem dobowym Autonomiczne dane wejściowe – pochodzą z instalacji na instalacjach, takie jak serce i płuca, docierają do mózgu poprzez autonomiczny układ nerwowy. Steroidy i hormony steroidowe, w tym steroidy gonadalne lub steroidy płciowe wytwarzane przez jądra i jajniki oraz kortykosteroidy lub hormony stresu wytwarzane przez nadnercza Impulsy nerwowe z serca, żołądka i układu rozrodczego Sygnały hormonalne i acon, takie jak leptyna, grelina, angiotensyna, insulina, hormon przysadki, glukoza, osmolarność krwi itp. Regulują jedno zachowanie żywieniowe, głód i sytość Stresy emocjonalne Drobnoustroje i ich wpływ na temperaturę ciała skurcz pęcherza moczowego Zmniejszone tętno Zmniejszone ciśnienie krwi uwalnianie oksytocyny uwalnianie wazopresyny uwalnianie oksytocyny uwalnianie wazopresyny termoregulacja dysząc wyzysk hamowanie tyreotropiny uwalnianie wazopresyny Rytmy okołodobowe pragnienie i głód uwalnianie wazopresyny Stymulacja przewodu pokarmowego sytość kontrola neuroendokrynna Hormon lutenizujący R.H. wydanie Czynnik stymulujący hormon stymulujący pęcherzyk karmienia Dopamina GHRH pragnienie i głód pamięć Zwiększyć ciśnienie krwi dokument źrenic dreszcze

Źródła

Dalsze czy Anuluj

Wcześniejsze

Ostatnia Aktuellizacja: 4 czerwca 2019 r

„Https://www.news-medical.net/health/What-Does-Histamine-Do.aspx », »200″, »OK”, „Autor opinii:

Histamine jest autakoidem, co oznacza, w pobliżu miejsca syntezy działa jak miejscowy hormon. Jest wytwarzany jako część odpowiedzi immunologicznej na atakujące ciało i wywołuje stan zapalny, a także kilka elementów funkcji w jelitach.

Miejsca uwalniania histaminy

Duża histaminy w organizmie jest wytwarzana przez granulki w komórkach tucznych i bazofilach w ramce odpowiedzi immunologicznej na obecność ciał atakujących. Znajdują się w nich Bazofile i komórki tuczne w pobliskiej tkance dane i są szczególnie obfite w miejscach, w których mogą one być urazy, takie jak nos, usta, stopy, punkty, na oprogramowanieiono iza. Histamine jest również wytwarzana w mózgu, gdzie działa jako neuroprzekaźnik lub przekaźnik chemiczny, który przenosi między nerwami. Innym ważnym miejscem przechowywania i uwalnianiem histaminy są komórki przypominające enterochromafinę (ECL) żołądka.

Wpływ histaminy

Histamine jest uwalniana na powierzchniach błony śluzowej w wyniku ekspozycji na obce. Aby uwolnić histaminy zwiększono, nowe naczynia włosowate przeanalizują bardziej przepuszczalne dla białych krwinek, które przemieszczają się do naczyń w dotosowatycha i kierukierni. Wzmocniona przepuszczalność naczyń włosowatych powoduje wypływanie z naczyń włosowatych, przy czym powoduje klasyczne objawyii, jak katar i łzawienie. Gdy obce antygeny wiążą się z komórkami tucznymi uczulonymi na IgE w błonach śluzowych, zachodzi kilka odpowiedzi. Czuciowa stymulacja nerwowa związana z uwalnianiem histaminy prowadzi z kichania; tkanka gruczołowa wydziela płyny, przekrwienie błony śluzowej nosa obrót z powodu rozszerzonego rozszerzonego rozszerzonego rozszerzenia i przepuszczalności naczyńowatych. Histamine niebędąca komórkami tucznymi jest uruchamiana w mózgu, gdzie działa jako neuroprzekaźnik. Neurony histaminowe znajdują się w jądrach gruczołowo-sutkowych tylnego podwzgórza. Stamtąd rozciągają się przez mózg do kory i środkowej wiązki przodomózgowia. Ty zwiększają czuwanie neuronów, a także zapobiegają zasypianiu. W żołądku histamine pobudza komórki okładzinowe z produkcji żołądkowej produkcji z trawienia.

Źródła

Dalsze czy Anuluj

Ostatnia Aktuellizacja: 26 lutego 2019 r

„Http://www.news-medical.net/health/Persistentlong-lasting-hiccups.aspx », »200″, »OK”, „Autor opinii:

Czkawka ruch się w wyniku nagłego mimowolnego kurczenia się przepony. Przepona do dysku mięśnia oddzielająca klatkę klatkę od jamy brzusznej i odgrywająca wytrzymałość w kontrolowaniu oddychania. Naciągnięcie przepony powoduje nagłe zamknięcie strun głosowych, efektem jestakterystyczny „hic” dźwięk.

Ilustracja przepony (żółta) w corpusie.

Czkawka jest bardzo powszechna i prawie każdego w momencie i życia. Zanotuj si przy braku wyzwalania, chocż epizody czkawek są powiązane z przyczynami, takie jak picie alkoholu, spożywanie znaczących ilości żywności, picie napojówy luby gazowychw, picie napan

Przewlekła czkawka

Czkawka mija zwykle po kilku minutach / godzin lub czasami dzień lub dwa. W niektórych przypadkach mogą jednak trwać przez starsze czasy. Epizody, które nie mijają w dwóch dni i trwają do jednego ciągu, nazywane są « trwałymi », aw rzadkich przypadkach trwających nawet dłużej niż każdy miesiąc określ neiśneą sie. Najdłuższy nawet zarejestrowany epizod czkawki trwał 60 lat.

Historia powiązana

Czkawka, która powtarza się przez czas, jest również określana długi „przewlekła” iw zależności od tego, jak długo trwa przewlekła czkawka ludzie lubunk lub pow snkieć zu snuz. Może prowadzić do wyczerpania, odwodnienia i utraty wagi.

Przyczyny

Uszkodzenie lub podrażnienie nerwów

Podstawowa przyczyna przewlekłej czkawki jest często nieznana i ocena się, stała nie jest dziedziczna, przy czym abonament jest stale u osób, które nie mają rodzinnej historii problemu. Najczęstszą wersję przewlekłą czkawek jest również lub podrażnienie nerwów. Mówiąc dokładniej, może można dotyczyć nerwu błędnego lub nerwu przeponowego, które są nerwami obsługującymi przeponę. Przykłady problemów, które mogą wpływać na te nerwy, obejmują:

Zapalenie krtani Refluks żołądkowo-przełykowy Wzrost, taki jak guz lub torbiel Włosy dotykające błony bębenkowej

WcześniejszeZaburzenia nerwowego

Problem zdrowotny, posiłki na ośrodki układy nerwowy, może zakłócać kontrolowania odruchu czkawek. Oto kilka niespodzianek:

Stwardnienie rozsiane Uderzenie Zapalenie mózgu Zapalenie opon mózgowych Guz Poważny uraz mózgu

Zaburzenia metaboliczne

Przykłady problemów metabolicznych, które są dołączone z literjem przewlekłej czkawki, niektóre obejmują:

Cukrzyca Niedźwiedź Nieprawidłowości drogowe Brak komunikacji elektrolitowej Gorączka Uremia Hiponatremia Hipokalcemia

Narkotyki

Stosowanie niektórych leków również się również z przewlekłą czkawką, a przykłady obejmują:

Znieczulenie Krótko działające barbiturany Steroidy Środki uspokajające

Inne problemy zdrowotne

Dalsze przykłady problemów zdrowotnych, z przewlekłą czkawką obejmującą:

Te, które zapewniają podrażnienie przepony, takie jak zapalenie płuc, przepuklina rozworu przełykowego, zapalenie opłucnej i zapalenie osierdzia Choroby żołądkowo-jelitowe Stany Psychiczne, Takie Jak Hysteria Lub Szok

Diagnoza i leczenie

Lekarz może zwykle zdiagnozowaćek przewlekłej czkawki na wysokość, ale może być wymagane badanie krwi i badań obrazowych w celu ustalenia dokładnej przyczyny. Leczenie zależy od przyczyny i może mieć:

Środki zwiotczające mięśnie Leki przeciwdrgawkowe Środki uspokajające Środki przeciwbólowe Stymulanty

Wirusy leki mogą być niewystarczające do rządów kontroli przewlekłej czkawki i można kupić operację w celu zablokowania nerwu przeponowego, któryuje przepę.

Źródła

Dalsze czy Anuluj

Ostatnia Aktuellizacja: 26 lutego 2019 r

„Http://www.news-medical.net/health/Hemolytic-Uremic-Syndrome-in-Children.aspx », »200″, »OK”, „Autor opinii:

Zespół hemolityczno-mocznicowy ma dwa typy – klasyfikacja historii jest na historii biegunki prodromalnej.

Wpisz u dzieci nazywa się typowym HUS. Zwykle zaczyna si epizodzie biegunki, z tego powoduany powodu jest również D + HUS. Jest to choroba wywoływana przez szczep bakterii jelitowej Escherichia coli (E. coli). Specyficznym wariantem jest szczep E. coli (STEC) wytwarzający toksynę Shiga (STEC) typ 0157: H7.

U kilku dzieci jest wytwarzany przez Shigella dysenteriae lub incon szczepy E. coli. Typ HUS związany z toksyną Shiga stanowi 90% «  » Hotus u dzieci i jest odpowiedzialny za « poważną duszę ».

Dzieci są zwykle w wieku od 6 miesięcy do 5 lat i mają w wywiadzie wodnistą biegunkę prowadzącą do krwotocznego terminu jelita grubego, 5-7 dni przed wystąpieniem hemolizy i trombocytopenii. Jeszcze Później rozwinąć rozwój skąpomocz lub bezmocz.

W wielu przypadkach HUS ma postać endemiczny i rabat po częstym źródle szkoda na sezon skażoną bakterią.

Co, infekcja bakteryjna jelita prowadzi z chorób ogólnoustrojowej? Stwierdzono, kile kilka czynników decyduje o tym, czy infekcja jest samoograniczająca się, czy prowadzi z HUS.

Jednym z nich jest szczep bakterii – szczep O157 H7 prowadzi do rozwoju HUS u 15% chorych dzieci. Jeśli dziecko ma mniej niż 5 lat, prawie 13% poniżej HUS, 7% i 8% postępuje odpowiednio u dzieci w wieku od 5 do 10 lat i powyżej 10 lat. Niektóre badania, ose stosowania antybiotyków w ostrym stadium infekcji może prowadzić do wyższych HUS. Niedobór zajęcia H i acon nieprawidłowości alternatywnego szlaku dopełniania mogą przyspieszyć rozwój nawrotu HUS u dzieci dotkniętych chorobą.

Patofizjologia

Zorganizuj zakaźny E. coli O157 H7 potwierdzenie toksynę podobną z Shiga, która jest werocytotoksyną. Składa si z dwóch podjednostek, A i B.

Spośród nich podjednostka B słowa ze zdefiniowanymi receptorami glikolipidowymi Gb3 na komórki w narządach, takich jak nerki, mózg lub jelita.

Komórki kanalików nerkowych u ludzi są miejscami lub wysokimi stężeniami tych receptorów, które mają powinowactwo do podjednostki B. Inne miejsca obejmują komórki śródbłonka mózgu i przewodu p.

Do wiązania pośredniczego w cytotoksyczności w tych miejscach, prowadząc do krwawej biegunki, mikroangiopatycznej hemolizy i trombocytopenii.